Członkami Samorządu Uczniowskiego są:


- przewodnicząca  Martyna Olszewska

- zastępca  Kacper Kot

- skarbnik  Estera Lantenszleger

- sekretarz  Weronika Błażej

 

 


Wycieczka edukacyjna do Boguchwały

Uczniowie klas 4 - 6 wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Boguchwały zaplanowanej przez opiekunki Samorządu Szkolnego i Klubu Patriotycznego. Pierwszym punktem na edukacyjnej ścieżce była wizyta w kościele w Boguchwale, gdzie ksiądz proboszcz bardzo ciekawie opowiedział o historii miasta Boguchwała i o historii kościoła a także był przewodnikiem po pozostałościach po ogrodach zespołu pałacowego z okresu baroku. Kolejnym punktem wycieczki było wysłuchanie referatu przygotowanego przez uczniów klasy 6 pod pomnikiem Grunwaldu,

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna do Boguchwały

Wybory do SU w SP wrzesień 2011

Dnia 27 września 2011 roku w Szkole Podstawowej w Racławówce odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach brali udział uczniowie klas I – VI. Wybierali oni spośród sześciu kandydatów przewodniczącego szkoły, zastępcę,  skarbnika i sekretarza. Kandydaci to:
Sebastian Bednarski, Dominik Dziedzic, Gabriela Gajda, Nikola Kalandyk, Anna Maciej, Magdalena Maciej, Martyna Olszewska, Magdalena Pieniążek, Jarosław Witek.
W wyborach swój głos oddało 81 uczniów.

Kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Sebastian Bednarski - 4
Dominik Dziedzic- 4
Gabriela Gajda - 23
Nikola Kalandyk - 12
Anna Maciej - 19
Magdalena Maciej- 4
Martyna Olszewska - 6
Magdalena Pieniążek - 2
Jarosław Witek - 6

Przewodniczącą szkoły została Gabriela Gajda
Zastępcą przewodniczącej – Anna Maciej
Skarbnikiem -  Nikola Kalandyk
Sekretarzami – Martyna Olszewska i Jarosław Witek


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


Wybory do Samorządu Szkolnego

Dnia 27 września br. Odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej w Racławówce. W wyborach wzięło udział  78 uczniów z klas I- VI. Wybierali oni spośród 9 kandydatów z klas IV – VI. W wyniku glosowania przewodniczącą szkoły została Angelika Bać, zastępcą Dominik Chudzicki. Sekretarzem – Magdalena Olszewska, a skarbnikiem – Magdalena Maciej.  Już cztery dni później, tj. 30 września SU zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Przewodnicząca zadbała o sprzęt grający i odpowiednie nagrania. Uczniowie klas IV – VI bawili się od godziny 16 do 19. Dziewczęta nie zapomniały także o upominkach dla chłopców.

Samorząd Uczniowski brał w tym roku szkolnym udział w rozprowadzaniu cegiełek  Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Sprzedano 103 cegiełki zarabiając 103 złote. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji. 

Elżbieta Kręgielewska

Sprzedaż cegiełek...

W październiku przedstawiciele SU  sprzedawali cegiełki na rzecz Fundacji Osób Niepełnosprawnych i Niewidomych „Pomóż i Ty”. Zebraliśmy 103 złote. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji. Kolejną akcją przeprowadzoną przez SU była „Góra Grosza”. Zebraliśmy 373,25 zł. Najbardziej hojne okazały się klasy II, I i V. Dla nich Samorząd Uczniowski przygotował specjalne dyplomy. Wszyscy zaś, którzy wrzucali grosiki do puszek, otrzymali małe upominki –batoniki. Pieniądze zostały przekazane  Fundacji „Nasz Dom”. Samorząd Uczniowski przygotował także dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka i andrzejek. W współpracy z wszystkimi nauczycielami przygotował mikołajki dla uczniów oraz wigilijkę przed Bożym Narodzeniem, kiermasz ozdób świątecznych, sprzedaż kalendarzy na 2011r.

LEKCJA DEMOKRACJI - WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

We wrześniu głównym zadaniem Samorządu Uczniowskiego było przeprowadzenie kampanii wyborczej.

Jak co roku przebiegała ona niezwykle burzliwie. Plakaty wyborcze zapełniały gazetki ścienne, kandydaci przedstawiali swoje programy.

Emocje sięgnęły zenitu w dniu wyborów – 16 października 2009 r.

Każdy uczeń otrzymał wtedy kartę do głosowania i przy nazwisku kandydata, którego popierał, postawił „X”.

Głosowali wszyscy uczniowie, nawet i ci najmłodsi.

Po przeliczeniu głosów Szkolna Komisja Wyborcza ustaliła następujący podział obowiązków:

Przewodniczący SU :
Zastępca przewodniczącego :
Skarbnik :
Sekretarz :
Eliasz Lantenszleger,
Angelika Bać,
Piotr Nowak,
Magdalena Maciej

 

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że będą dobrze zarządzać społecznością szkolną.

 

Elżbieta Kręgielewska
Agnieszka Koryl

Więcej artykułów…

Odwiedziło nas

Wczoraj 28

W ostatnim tygodniu 255

W tym miesiącu 749

Wszystkich 35766

Odwiedź nas na:

Galeria zdjęć

Ważne linki